Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

O firmie

Firma Vitrintec dostarcza rozwiązania z zakresu systemów aluminiowo-szklanych. Począwszy od projektowania, poprzez produkcję i dystrybucję kładziemy ogromny nacisk na jakość oferowanych produktów. Systemy Vitrintec to przede wszystkim innowacyjne podejście do projektowania architektury szklanej.

Nasze rozwiązania usprawniają funkcjonowanie przestrzeni biurowych, miejsc użyteczności publicznej oraz nowoczesnych lokali mieszkalnych. Uniwersalność i kompatybilność poszczególnych systemów zapewnia szerokie zastosowanie.

Wartością nadrzędną Vitrintec jest zapewnienie komfortu użytkownikom wspomnianych przestrzeni. Za cel stawiamy sobie dbałość o detale, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Opracowaliśmy więc produkty o wyjątkowo minimalistycznej geometrii, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektowym są gwarantem wysokiej izolacyjności akustycznej oraz ogniodporności.

Produkty Vitrintec spełniają określone prawem i normami wymogi, opatrzone są również dokumentami Krajowej oraz Europejskiej Oceny Technicznej.

PRODUKCJA

Naszym celem jest projektowanie, produkcja i dostarczanie produktów zgodnych z indywidualnymi oczekiwaniami naszych klientów lub realizacja projektów przygotowanych przez architektów.

Firma Vitrintec specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów aluminiowo-szklanych. Posiadamy rozbudowany park maszynowy w skład którego wchodzą dwie linie produkcyjne do prefabrykacji aluminium oraz kompleksowej obróbki szkła.  Hale produkc jne na których wytwarzane są nasze systemy, zasilamy zieloną energią z ogniw fotowoltaicznych, ponadto pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych, elektrooszczędnych maszyn sterowanych numerycznie.

W swojej działalności kładziemy ogromny nacisk na rozwój i ulepszanie produktów oferowanych klientom. Nie brak nam ambicji i zaangażowania dlatego też nasi inżynierowie stale udoskonalają produkty Vitrintec. Efektem tego jest szereg przeprowadzonych badań nad produktem, mających na celu zapewnienia najwyższej jakości.

11000m2 produkcja

5900m2 szkło

5100m2 aluminium

Zrównoważony rozwój  

Od początku istnienia naszej firmy działamy w zgodzie z zasadami zrównoważonej produkcji. Nowoczesne rozwiązania nie są nam obce, jednym z nich jest pozyskiwanei zielonej energii. Hale produkcjne, na których wytwarzane są nasze systemy, zasilamy taką właśnie energią z ogniw fotowoltaicznych. Posiadamy farmę fotowoltaiczną, dzięki której pozyskujemy energię

Potrzebną do funkcjonowania całej produkcji Vitrintec.

 Ponadto pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych, elektrooszczędnych maszyn sterowanych numerycznie.  Wszystkie nasze działania podyktowane są troską o nature I środowisko.