Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

O firmie

W Vitrintec proponujemy szeroki wachlarz produktów. Nasze systemy aluminiowe to określony poziom estetyczny, bezpieczeństwo i najwyższa jakość ostatecznego efektu.

Wartością nadrzędną naszej firmy jest zapewnienie komfortu użytkownikom produktów, które produkujemy. Naszym celem jest nieustanny rozwój oferty z naciskiem na dbałość o detale, funkcjonalność wdrażanych rozwiązań oraz ich bezpieczeństwo. Kierując się powyższymi determinantami, oferujemy Państwu estetyczne produkty o minimalistycznej geometrii, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektowym gwarantują wysoką izolacyjność akustyczną, ognioodporność oraz pozostawanie w zgodzie z trendami w architekturze i designie.

Produkty Vitrintec spełniają określone prawem i normami wymogi, opatrzone są również niezbędnymi dokumentami Krajowej oraz Europejskiej Oceny Technicznej. 

Produkcja

Świadome kształtowanie bazy produktów jest możliwe dzięki sprawnemu funkcjonowaniu działu badawczo-rozwojowego, który w sposób profesjonalny, mierzalny i zgodny z obecnym stanem wiedzy projektuje dla firmy rozwiązania najwyższej jakości. Adekwatnym przykładem takiego produktu spośród wprowadzonych do asortymentu firmy Vitrintec są ściany mobilne ZigZak: rozwiązanie idealne dla biur typu open space, w których pojawia się potrzeba wydzielenia stref dedykowanych poszczególnym grupom pracowniczym. Najważniejsze atuty ścianek to szerokie możliwości aranżacji przestrzeni bez ograniczeń długości ściany, uniwersalność (ściana mobilna może stać się stałym elementem biura lub szybką formą reorganizacji przestrzeni), funkcjonalność, łatwość obsługi, jakość… zalety ścianki można mnożyć. Istotny jest fakt, że produkt nie powstałby w takim kształcie bez zaangażowania wykwalifikowanej kadry, która na każdym etapie wdrażania pracowała na efekt końcowy.

Posiadamy rozbudowany park maszynowy w skład którego wchodzą dwie linie produkcyjne do prefabrykacji aluminium oraz kompleksowej obróbki szkła.  Nasze hale produkcyjne zasilamy zieloną energią z ogniw fotowoltaicznych, ponadto pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych, elektrooszczędnych maszyn sterowanych numerycznie.

W działaniu stawiamy na rozwój i ulepszanie produktów oferowanych klientom. Nie brak nam ambicji i zaangażowania, dlatego też nasi inżynierowie stale udoskonalają produkty Vitrintec. Efektem tego jest szereg przeprowadzonych badań nad produktem, mających na celu zapewnienie najwyższej jakości.

 

 

Zrównoważony rozwój  

W Vitrintec działamy w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a także stawiamy na wspieranie rodzimej gospodarki. Oferujemy produkty w stu procentach polskie, produkowane z surowca pochodzącego z lokalnych źródeł. Ostatnie lata skutkowały inwestycjami w park maszynowy oraz w nowy budynek, mieszczący w sobie przestrzeń biurową i produkcyjną. Obecnie produkcję obsługują dwie linie do prefabrykacji aluminium i kompleksowej obróbki szkła, lakiernia proszkowa a także inne niezbędne urządzenia. Hale produkcyjne zasilane są zieloną energią (ogniwa fotowoltaiczne), a przedsiębiorstwo pracuje z wykorzystaniem nowoczesnych, elektrooszczędnych maszyn sterowanych numerycznie. Dzięki koncentracji działalności w jednej lokalizacji, ślad węglowy pozostawiany przez naszą działalność jest rok do roku coraz mniejszy. Nasze działania wynikają z troski o środowisko naturalne i z potrzeby działania w duchu ESG.