Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Red Dot w rękach VITRINTEC

Opublikowany: 27.06.2022 10:57:24

Dla większości z nas wartością nadrzędną jest bezpieczeństwo. W Vitrintec, każdego dnia dążymy do osiągnięcia rozwiązań technologicznych mających na celu ochronę zdrowia i życia ludzi. Z tej właśnie potrzeby narodziła się konieczność stworzenia ognioodpornych i dymoszczelnych systemów nienośnych ścian działowych o budowie aluminiowo - szklanej firmy Vitrintec.

Red Dot w rękach VITRINTEC

Systemy ścian aluminiowo-szklanych wykorzystywane są głównie we wnętrzach biurowych oraz przestrzeniach użyteczności publicznej. Vitrintec dostarcza rozwiązań z zakresu systemów ścian działowych, których główną cechą jest wysoka izolacyjność ogniowa. Nasze produkty pozwalają na funkcjonalny podział przestrzeni, wydzielenie stref pożarowych oraz zapewnienie odpowiednich warunków do ewakuacji osób.

W swojej ofercie posiadamy rodzinę systemów ognioodpornych, należy do niej między innymi system Pure FS. To system pojedynczo przeszklony z wykorzystaniem tafli szkła oraz minimalistycznych profili systemowych o wysokości 30mm i głębokości 40mm. System ten przeznaczony jest do aranżacji bardzo lekkich, transparentnych zabudów szklanych, w których minimalna ilość aluminium oraz niewidoczne uszczelki tworzą wrażenie stuprocentowej przezierności. Pure FS posiada izolacyjność ogniową EI30 oraz izolacyjność akustyczną na poziomie Rw 40dB.

Kolejny system zapewniający ognioodporność to Silence FS. Jest systemem dwuszybowymy, za sprawą aluminiowych profili o wysokości 30mm i głębokości 78mm charakteryzuje się oryginalnym designem. System wyróżnia się łatwym montażem i modułowością. Przy zastosowaniu Silence FS można osiągnąć wysokie parametry izolacyjności ogniowej EI30 oraz izolacyjności akustycznej dochodzącej do Rw 47dB.

Rozwinięciem tego systemu jest Ultra Silence FS. Jest elegancki i elastyczny, a ponadto zapewnia funkcjonalność w nowoczesnych projektach architektonicznych. Charakteryzuje się wspólna wysokością dla ognioodpornych systemów z rodziny Vitrintec FIRE STOP wynoszącą 30mm. Głębokość profilu to 100mm. Zastosowanie systemu pozwala osiągnąć bardzo wysokie parametry izolacyjności akustycznej dochodzące do Rw 50dB oraz izolacyjności ogniowej EI30.

Wszystkie systemy z rodziny Fire Stop posiadają wyjątkowo istotną cechę wspólną Mowa o ukrytych uszczelkach, które znacznie ułatwiają i skracają montaż. Minimalistyczna geometria profili zapewnia wysokie walory estetyczne. Do tego aspektu przyczynia się również minimalne zużycie aluminium, dzięki czemu konstrukcje ścienne wydają się lekkie i absolutnie stylowe.

Wyznacznikiem systemów z serii Fire Stop jest pełna kompatybilność z innymi systemami produkowanymi przez firmę Vitrintec. Umożliwia to szeroki zakres działań na etapie projektowym ścianek aluminiowo-szkalnych. Nasze rozwiązania usprawniają funkcjonowanie przestrzeni biurowych, miejsc użyteczności publicznej oraz nowoczesnych lokali mieszkalnych. Uniwersalność i kompatybilność poszczególnych systemów zapewnia szerokie zastosowanie. Wartością nadrzędną Vitrintec jest zapewnienie użytkownikom komfortu oraz nowoczesnej estetyki wnętrza.

To wyjątkowo dopracowany produkt, za którym stoi sztab specjalistów. Testują oni najlepsze rozwiązania, wprowadzają innowację dążąc do rozwoju produktu i firmy. Stale prowadzą badania usprawniając oferowane systemy Vitrintec, jednocześnie pełni ambicji z entuzjazmem patrzą w przyszłość. Nasze produkty spełniają określone prawem i normami wymogi, opatrzone są również dokumentami Krajowej Oceny Technicznej. Mimo, że wprowadzone zostały na rynek stosunkowo niedawno, w szybkim tempie zyskują coraz większe zainteresowanie producentów, wykonawców wewnętrznej ślusarki aluminiowo szklanej, architektów oraz projektantów wnętrz użyteczności publicznej i biurowej.

Z dumą informujemy, że aspekty te doceniła również tegoroczna kapituła jednej z najważniejszych nagród w świecie designu, Red Dot. Ognioodporne systemy Vitrintec otrzymały nagrodę w kategorii Product Design. To dla nas ogromne wyróżnienie świadczące o najwyższej technologii i funkcjonalności naszego produktu. Pozwala nam również myśleć o dążeniu do bycia liderami na rynku krajowym, a także stawać się rozpoznawalnym partnerem na wybranych rynkach zagranicznych.

Liczba wyświetleń: 319
Opublikowany w:
Wróć

Pozostałe Aktualności